Tesisat sorunları içerisinde en çok karşılaşılan durumlardan biri lavabo tıkanıklığıdır. Lavabonun tıkanmasına sebep olabilecek durumlar; dökülen yemek artıkları, eğim verilmeden yapılan atık su boruları, suda erimeyen malzemeler, değişen toprak nedeni ile kırılan borular, yağ birikimi, korozyon, kanalizyon ana hattında kalan dallar, çöpler, aşınma, eskime nedeni ile kireçlenme, tıkanıklığı giderme amacı ile kullanılan kimyasalların contalara vermiş olduğu zarar olarak sıralayabiliriz.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Teknik servis ekibimiz 7/24 arızalarınızda ve tesisat işlerinizde hizmetinizdedir.

Tıkanma Sonucu Çıkabilecek Sorunlar

Lavabodan giden suların akışı yavaşlayabilir,
Tıkanıklığın seviyesi artmış ise pis sular tahliye yolu bulamayacak ve sular geri gelip taşma yapcaktır,
Tıkanma sonrası pimaşların ek yerlerinden alt kata sızma yapabilir,
Bulaşık makinası zarar görebilir.

Lavabo Açıcılar Zararlı mıdır?

Marketlerde satılan lavabo açıcıları tıkanma bölgesinde kullanmak oldukça yaygındır. Zaman zaman tuvaletlere uygulanan bu yöntem tahliye borularının sağlığı için uygun değildir. Lavabo açıcılar asit seviyesi yüksek kimyasal ürünlerdir. Amacı tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritmek ve yüksek ısı çıkarmaktır. Tıkanıklığı gidermenize yardımcı olsada gider borularınız hasar görebilir ve işi ucuza halledelim derken daha çok masraf çıkarabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Sirke ve karbonat ile lavabo tıkanıklığı açma,
Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma,
Pompa ile tıkanıklık açma,
Tel yada elbise askısı ile tıkanıklık açma.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider borularında yaşanan tıkanıklık sorunlarını kendi imkanlarınızla açamadıysanız gelişen teknolojiden yararlanıp robot makina çağırarak tıkanıklığınızı açtırabilrisiniz. Tıkanmış olan lavabo veya mutfak giderlerinin içine gönderilen borunun şekline göre kıvrılan esnek yay sistemi tıkanıklığın olduğu yere kadar ilerler. Tıkanmaya sebep olan yabancı maddeler robotun kafa kısmına sarılarak geriye doğru çekilir. Eğer yağlanmadan dolayı tıkanıklık varsa zincir kafa denilen aparat takılarak gönderilir. İşlemler bittikten sonra tıkanıklığın giderildiğini doğrulamak için kamera ile kontrol işlemi sağlanır. Tıkanıklığın giderilmesi imkansız olan durumlarda tıkanık bölgenin tespiti yapılır ve fazladan tadilat işleminden kaçılır. Tadilat işleminden kaçınmak için boruların içi basınçlı su ile yıkanır.

Bize 0 (537) 577 63 91 nolu telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Sunmuş Olduğumuz Hizmetler

Bu Hizmetlerden 7/24 Yararlanabilirsiniz.


Makina İle Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açmanın bir çok yolu olmasına rağmen bazı durumlarda %100 çözüm getirememektedir bu çözümler. Bu gibi durumlarda sahip olduğumuz teknolojik makinelerle tıkanıklıklara müdahele ediyoruz.

Kamera İle Kaçak Tespiti Ve Tamiri

Su kaçıran tesisatınızda kaçağı bulmanın 2 yolu vadır; eski usul kaçağı bulana kadar her yeri kırıp dökmek, yeni usul yeni teknolojiyi kullanarak kaçağın olduğu yeri tespit edip müdahale etmek.

Hidrofor, Kombi ve Petek Tesisatı Tamiri Ve Temizliği

Kirle dolan peteklerinizin temizliğini yaptırmayı unutmayın. Arızalanan kombinizin bakımını, kurulumunu profesyonel ekibimize bırakın. Hidrofor arızalarında bizi arayabilirsiniz.

Rezervuar Tamiri

Tuvaletinizin rezervuarı bozuldumu! Hiç merak etmeyin, hemen bizi arayın ve sorununuzu halledelim.

Tekirdağ ve Çorlu bölgesinde Tesisatçımı lazım?
Hemen Bize Ulaşın.

İletişim Bilgileri

0 537 577 63 91

İletişim Bilgilerinizi Bırakın Biz Sizi Arayalım