Eskiden tıkanan tuvaletlere kırma işlemi yapmadan müdahalede bulunmak oldukça zordu. Gelişen teknoloji ile tuvalet tıkanıklığını gidermek için kameralı cihazlar üretildi ve kırma dökme olayı tarihe karıştı.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Teknik servis ekibimiz 7/24 arızalarınızda ve tesisat işlerinizde hizmetinizdedir.

Tuvalet Veya Klozet Neden Tıkanır?

Tuvalete suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıdı atmak tıkanmaların başlıca sebepleridir,
Tuvalete atılan katı büyük cisimler,
Tuvalete atılan ıslak mendiller,
İnşaat halindeyken gidere dökülen moloz, harç benzeri maddeler,
Tuvalet giderinin eğimsiz olması,
Çökme durumu.

Yağmurlu havalarda gider borularında oluşan tıkanmalar nedeni ile tuvalet tıkanması oldukça sık görülür. Yaşam alanlarında tuvalet ihtiyacı büyük bir öneme sahiptir. Gerek umumi tuvaletler gerek iş yerleri gerekse ev ortamında. Tuvalet tıkanıklarının başlıca sebebi tuvalet kağıtlarının yanlış kullanımıdır.

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır?

Robot ile tuvalet açma imkanına sahip olmayan yerlerde nerdeyse her nalburda bulunan kostik adlı madde ile tuvaletinizi açabilirsiniz. Unutulmaması gereken bu maddeye çıplak elle dokunulmamasıdır. 1 kg kadar kostik tuvaletin içine boşaltılır ve önceden hazırlanmış olan 5 litre sıcak suyu üzerine dikkatli bir şekilde ve alçaktan dökülür. Bu işlemlerden sonra tuvaletin havalandırılması gerekir. Basit tıkanmalar için tuvalet açma teli kullanımı şu şekilde yapılır; tuvalet içerisine kaçırmış olduğunuz bez ya da kağıt parçalarını dışarı çekmek için kullanabilirsiniz. Borunun içerisinde kolay ilerleyebilen metal yay tıkanıklığın olduğu bölgeye doğru ilerletilir. Hareketi duruncuya kadar el yardımı ile itilen tel sağa sola çevrilerek su akış yolu açılabilirsiniz.

Kameralı Robot İle Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tıkanıklık yaşanan tuvaletin tıkanıklığı robot makina ile açıldıktan sonra içeriye kamera gönderilerek sorunun çözüldüğü tespit edilir. Tıkanıklığa sebep olan durumlar kamera görüntüsü ile müşteriye açıklanır. Yapılacaklar sırası ile anlatılır. Bu işlemler sırasında herhangibir kırma dökme işlemi yapılmadığından yüksek maliyetlerle karşılaşmazsınız. Kamera sayesinde nokta tespiti ile sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bize 0 (537) 577 63 91 nolu telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Sunmuş Olduğumuz Hizmetler

Bu Hizmetlerden 7/24 Yararlanabilirsiniz.


Makina İle Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açmanın bir çok yolu olmasına rağmen bazı durumlarda %100 çözüm getirememektedir bu çözümler. Bu gibi durumlarda sahip olduğumuz teknolojik makinelerle tıkanıklıklara müdahele ediyoruz.

Kamera İle Kaçak Tespiti Ve Tamiri

Su kaçıran tesisatınızda kaçağı bulmanın 2 yolu vadır; eski usul kaçağı bulana kadar her yeri kırıp dökmek, yeni usul yeni teknolojiyi kullanarak kaçağın olduğu yeri tespit edip müdahale etmek.

Hidrofor, Kombi ve Petek Tesisatı Tamiri Ve Temizliği

Kirle dolan peteklerinizin temizliğini yaptırmayı unutmayın. Arızalanan kombinizin bakımını, kurulumunu profesyonel ekibimize bırakın. Hidrofor arızalarında bizi arayabilirsiniz.

Rezervuar Tamiri

Tuvaletinizin rezervuarı bozuldumu! Hiç merak etmeyin, hemen bizi arayın ve sorununuzu halledelim.

Tekirdağ ve Çorlu bölgesinde Tesisatçımı lazım?
Hemen Bize Ulaşın.

İletişim Bilgileri

0 537 577 63 91

İletişim Bilgilerinizi Bırakın Biz Sizi Arayalım